Gabinet "W punkt" - Ginekologia estetyczna 

+48 535 255 554

Ginekologia estetyczna

 

Ginekologia estetyczna to dział medycyny, który ma na celu poprawę estetyki, leczenie dolegliwości oraz ułatwianie pacjentom codziennego funkcjonowania. W naszym gabinecie ginekologii estetycznej w Chełmie prowadzimy konsultacje oraz zabiegi dla kobiet i mężczyzn, którzy pragną poprawić wygląd oraz rozwiązać problemy w obrębie pochwy i penisa.

Ginekologia estetyczna oferuje wachlarz zabiegów, z których cześć przeprowadzimy w naszym gabinecie w Chełmie. Nasi pacjenci mogą skorzystać m.in. z metod rewitalizujących oraz obkurczających pochwę. Pomagamy także kobietom, które skarżą się na suchość stref intymnych oraz siłowe nietrzymanie moczu np. wskutek przebytego porodu siłami natury. Leczenie dolegliwości suchości pochwy, rewitalizacja i obkurczanie narządów wykonywane są w naszym gabinecie przez lekarza specjalistę. Zachęcamy do kontaktu oraz umawiania konsultacji, w trakcie których zdiagnozujemy problem i poszukamy rozwiązania.

Jednym z najbardziej wstydliwych i nieprzyjemnych dolegliwości, które pojawiają się wraz z wiekiem jest nietrzymanie moczu. Jest to schorzenie, które polega na niezależnym od naszej woli, często nieświadomym wycieku. Zaburzenie dotyka szczególnie osoby starsze, których organizm w wyniku zmian hormonalnych, ale także przebytych chorób i stylu życia, coraz słabiej radzi sobie z odpowiednim napięciem mięśni. Schorzenie to dotyka głównie kobiety, zdarza się, że już nawet w wieku rozrodczym, których mięśnie dna miednicy uległy uszkodzeniu np. w wyniku porod naturalnego.Prawdopodobieństwo wystąpienia tego rodzaju schorzenia wzrasta wraz z wiekiem zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Nietrzymanie moczu – rodzaje i metody leczenia

Niezależnie od przyczyny powstania schorzenia rozpoznaje się trzy podstawowe rodzaje NTM:

  • wysiłkowe,
  • naglące,
  • mieszane.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu charakteryzuje się wyciekiem podczas wysiłku fizycznego, kichania czy kaszlu, czyli w sytuacjach, które silnie angażują mięśnie brzucha. NTM naglące jest poprzedzone uczuciem parcia, po którym następuje niemożliwy do opanowania wyciek. Trzecia klasyfikacja dotyczy mieszanego nietrzymania moczu, które objawia się dwoma poprzednimi, współistniejącymi objawami.

W naszym gabinecie ginekologii estetycznej wykonujemy konsultacje oraz leczenie dolegliwości związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu za pomocą radio-frekwencji zwanej falą radiową i osoczem bogatopłytkowym. Metoda leczenia ustalana jest indywidualnie z każdym pacjentem w oparciu o stopień zaawansowania schorzenia oraz oczekiwania pacjenta.

Zabiegi radiofrekwencji polegają na termicznym pobudzeniu do produkcji naturalnego kolagenu oraz elastyny, odbudowę gruczołów i angiogenezy- czyli pobudzenie do tworzenia naczyń krwionośnych, dzięki czemu mięśni dna miednicy są lepiej ukrwione, a przez to lepiej odżywiene i dotlenione. W wynikowych procesów dochodzi do zwiększenia elastyczności mięsni i nawilżenie śluzówki pochwy, co daje komfort fizyczny i psychiczny dla kobiety.

Podobnie metoda wykorzystująca osocze bogatopłytkowe polega na naturalnej aktywacji komórek mięśniowych do odnowy. Niezależnie od rekomendowanego zabiegu czas wykonania nie więcej niż 60 minut, W przypadku leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu z użyciem fali elektromagnetycznej jest to zabieg zupełnie bezbolesny, efekt jest natychmiastowy bez okresu rekonwalescencji, bez okresu gojenia. Po zabiegu można wrócić do wykonywania codziennych czynności i pracy bez uczucia bólu czy dyskomfortu, a w wręcz przeciwnie w przypadku kobiet cierpiących na suchość pochwy z uczuciem komfortu i nawilżenia.